27 Haziran 2014 Cuma

eski ve kullanışsız ürünlere yeni dokunuşlar..

Herkesin evinde uzun zamandır kullanılmadığı için kenara atılmış, boşuna yer kaplayan onlarca eşya vardır. Bunlara oldukça basit yöntemlerle yeniden hayat vermeye ne dersiniz.

Artık yünlerden yastık kılıfı: Örgüler sadece görünümleriyle değil, dokularıyla da sıcaklık katar. Sentetik kumaşlardan yapılmış yastıklarınızı hemen çıkartın ve onlara yepyeni bir görünüm kazandırın. Tek yapmanız gereken, eski yünlerinizi gün yüzünüze çıkarmak ve yastık boyutunuza göre onlara yeni kılıflar örmek. Uygun bir kılıf örmek için kalınca bir ipe ve 10 numara şişlere ihtiyacınız olacak.


Tek kalan bardaklardan mumluk: Tek tük kalmış bardaklarınızı çöpe göndermeden önce onlara son bir şans verin. Bardağa yarıya kadar renkli çakıl taşı ve su doldurun. Üzerine bir tealight yerleştirin.


Her sofraya ayrı peçetelik: Yemek takımlarınızı sık sık değiştiremeyebilirsiniz ancak sofranızda küçük dokunuşlarla farklı bir etki yaratmanız hiç de zor değil. Peçetelikler her defasında farklı bir sofra izlenimi yaratmanın en basit ve ekonomik yolu. Evinizdeki artık kurdelelerle veya çocuklarınızın okul çalışmalarından kalan krapon kâğıtlarıyla yepyeni peçetelikler yapabilirsiniz. Bunun için 10 cm boyunda ve 2 cm eninde altı adet karton kesin ve her iki ucunu yapıştırın. Üzerine yine aynı boyutlarda kestiğiniz renkli krapon kâğıtlarını spiral şeklinde sarın ve yapıştırın. Dilerseniz üzerine deniz kabuğu veya başka dekoratif süsler yapıştırabilirsiniz.Kurutulmuş yapraklardan tablo: Evinizde kullanmadığınız çerçeveleri, içerisine kurutulmuş yaprak veya çiçek koyarak farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yaprak veya çiçekleri düz bir zeminde birkaç gün açıkta bırakarak kurutun ve bunları gelişi güzel dizin. Üzerine çerçevenin camını yerleştirin isterseniz de yerleştirmeyin. Yeni tablonuz hazır!2 yorum:

  1. Bloggerler için Blog ekleme Bloguna beklerim
    https://ucretsizsitenitanit.blogspot.com

    YanıtlaSil